Уяви

Bill_DallyГоловний дослідник
Вільям Дж. Даллі

Професор комп’ютерних наук і електротехніки
колишній голова Департаменту комп’ютерних наук
в Стенфордському університеті

Оригінал: Imagine

Огляд

У центрі уваги Уяви проекту є розробка програмовану архітектуру, яка досягає продуктивності апаратних спеціального призначення на графіки та обробки зображень / сигналів. Це досягається шляхом використання обчислень потоку на основі на додаток, компілятор, і архітектурному рівні. На прикладному рівні, ми кинули кілька складних мультимедійних додатків, таких як полігон рендеринга, стерео видобутку глибини, і кодування відео в потоках і ядер. У компілятора рівня, ми розробили мови програмування для написання програм на основі потокових і розробили програмні засоби, які оптимізують їх виконання на потік обладнанні. Нарешті, на архітектурному рівні, ми розробили потік процесор Уяви, нову архітектуру, яка виконує програми потокових основі і в змозі підтримувати протягом десятків GFLOPS в діапазоні медіа-додатків з розсіюваною потужністю менше 10 Вт Детальніше про цю роботу наводиться в проектних сторінок.

Дослідницькі Внески

АрхітектурА ПОТІКУ

Уявіть собі, потік Архітектура роман архітектура, яка виконує програми потокових основі. Це забезпечує високу продуктивність з 48 арифметики з плаваючою точкою одиниць і регіональне енергоефективного організації регістрів. Потокове пам’яті система завантажує і зберігає потоків з пам’яті. Файл потоку регістр забезпечує велику кількість на-чіпі проміжного зберігання для потоків.Вісім VLIW арифметичні кластери виконують SIMD операцій на потоки під час виконання ядра. Виконання ядра секвеніруют мікро-контролера.Мережевий інтерфейс використовується для підтримки мульти-Imagine систем і швидкості введення / виводу. Нарешті, контролер потоку управляє роботою всіх цих підрозділів.

Потік Модель програмування

Заявки на собі запрограмовані з використанням моделі програмування потік. Ця модель складається з потоків і ядер. Потоки послідовності подібних записів. Кісточки невеликі програми, які працюють на безлічі вхідних потоків і виробляють набір вихідних потоків.

Програмні засоби

Уявіть собі, програмується з набором мов і програмних інструментів, які реалізують модель потоку програмування. Додатки програмуються в StreamC і KernelC. Потік планувальника карти StreamC потік інструкції по собі і планувальник ядро відображає KernelC інструкції ядра VLIW для Уявіть собі. Уявіть програми були протестовані з використанням циклу точну симулятор, названий işim, і в даний час проходить випробування на борту

Програмовані графіки і в реальному часі мультимедійних додатків

Процесор Уявіть потік об’єднує повний програмування з високою продуктивністю.Це дозволило дослідження нових додатків в режимі реального часу, таких як ЗМІ програмованих графічних трубопроводів.

НВІС Прототип

Прототип Уявіть процесор був дизайн і виготовлені в поєднанні з Texas Instruments.І отримали Стенфорд 9 квітня 2002 Уявіть собі, містить 21 млн транзисторів і має розмір кристала від 16мм х 16мм в стандартній технології 0,15 мікрон клітин.

Потік Розробка процесора Платформа

Рада з розвитку прототип був розроблений і виготовлений в поєднанні з ІСІ-Східної Dynamic Systems відділу. Ця плата дозволила експериментальні вимірювання прототипу процесора, Уяви експерименти на виконання багатоквартирних Уяви систем і додаткового застосування та розвитку програмного інструменту.

Подяки

Це дослідження було підтримано передових оборонних дослідницьких проектів агентства ARPA під замовлення E254 і контролюється армійської розвідки Центру за контрактом DABT63-96-C0037, по ARPA того L172 моніторинг Департаментом ВВС за контрактом F29601-00-2- 0085, по корпорації Intel, по Texas Instruments, а також Interconnect Фокус центр програми для Gigascale інтеграції під DARPA Грант MDA972-99-1-0002.Крім того, декілька поточних і минулих студентів спонсорується Національним Науковим Фондом післядипломної стипендій, Стенфордського університету стипендій, а стипендії Фонду Intel.

 

спонсор перекладу: eskipaper.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>